sobota 19. februára 2011

A to ho aj hrá ten Maštalír?

- Nie, hrá ho Gérard Butler. (čítaj Gerard Butler)
Hovorím dedovi, keď sa pýta blbosti.

Ani nejdem spomínať, že zvuk v tom filme je otrasný, ani, že je to asi tým slovenským dabingom, ktorý bol v roku premiéry Lóry Kraft v slovenskej TV  na úrovni, no, povedzme, ešte horšej, než je teraz.
Ani sa mi tá Andželina nepáči, keď sa smeje, ani sa mi nepáči ten Maštalír aka Gérard Butler, čo sa tam na ňu lepí, s tými svojimi nabúchanými svalmi.

Ani tá najlepšia veta z filmu nie je "To je ona." Ale "Rýchlo, poďme ju zraziť!" - povedal Til Schweiger, asi jediný herec, ktorý tam hrá a jeho meno stojí za zmienku. Totálne to v mene Nemeckej, dnes už nenacistickej, spolkovej republiky Dojčland celej tej francúzsko-americko-neviemakej koprodukcii riadne naložil.

Ani sa nedivím, že už to pokračuje. Všetci iste sedia doma pred obrazovkami, ako aj ja, čakajúc, že kedy tej Lóre konečne vyskočí koza z výstrihu, alebo sa jej okrem tých spuchnutých pier na tvári, neodhalia pri zábere zdola, ešte aj tie druhé spuchnuté pery, ktoré už ale nie sú na tvári... ale ani ich riadne tie mini-kraťasy nezakrývajú.